بلند مرتبه سازی همدان

پروژه تهیه طرح مکانیابی و ضوایط احداث ساختمان‌های بلند درهمدان از سوی شهرداری همدان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ به شرکت مهندسی طرح و کاوش واگذار گردید.

شهر همدان روی دامنه‌های شمالی ارتفاعات الوند قرار دارد و شیب زمین از جنوب به سمت شمال و در منطقه سرد تا خیلی سرد زمستانی و گرم و خشک تابستانی قرار دارد.

این شهر به دلیل داشتن یک طرح شهری و استخوانبندی مناسب می‌تواند طرح‌های توسعه شهری را به درستی در خود جای دهد و یکی از اساسی‌ترین مشکلات وجود صنایع کوچک و بزرگ درون‌شهری و برون شهری است و همچنین عدم وجود یک سیستم نحوه جمع‌آوری زباله‌های خانگی، تجاری وصنعتی است.

ساختمان‌های مرتفع کنونی در شهر همدان از میدان بوعلی به سمت غرب و جنوب با اشراف به بلوار ارم و پارک مردم قرار دارند و گرایش به بلند مرتبه‌سازی در این قسمت از شهر که دارای دید و منظر بهتری است دیده می‌شود.

در یک نگاه اولیه می‌توان گفت نیازهایی استفاده از ساختمان‌های بلند مرتبه را توجیه می‌نماید، مانند:

نیاز به امکان جمعیت اضافه شونده، نیاز به سازمان فضایی شهری، انتظام لازم در ساختار عملکردی شهر، نیاز به ایجاد مجموعه‌های مختلف متمرکز، نیاز به استفاده حداکثر از سطح زمین، بهره‌مندی تعداد بیشتری از شهروندان از مناظر شهری، استفاده از بلند مرتبه‌سازی که بسیاری از نیازهای شهر همدان را مرتفع خواهد کرد.

مشخصات پروژه

مکان: همدان

تکمیل پروژه:

منطقه پروژه:

تعداد طبقه:

ارتفاع ساختمان: